עו"ד פלילי לשירותך חייג/י 053-9428444

אנחנו זמינים גם עכשיו!

גזר דין חמור לפדופיל - 45 שנות מאסר בפועל

ע"פ 4952/09

גזר דין יוצא דופן בחומרתו, אשר הושת על פדופיל בן 55, אושר על ידי בית המשפט העליון. מדובר בעבריין מבוגר אשר נגזרו עליו 45 שנות מאסר בפועל. דהיינו, גם אם ינוכה שליש ממאסרו בגין התנהגות טובה, סביר להניח שהאחרון ירצה את עונשו עד יומו האחרון. בית המשפט העליון דחה את ערעורו של הפדופיל אך מתח ביקורת בנוגע ליצירת שרשרת הראיות על ידי המשטרה ופרופ' יהודה היס.

"בכתב האישום מתוארות חמש תקיפות חמורות ואכזריות ביותר שהמערער ביצע בחמש ילדות", נכתב בפסק הדין, "מדובר בילדות בנות 16 אשר נחטפו על ידי המערער לשם ביצוע עבירות מין קשות". הודגש כי כל העבירות בוצעו אגב איומים, תקיפה, אינוס, מעשים מגונים, מעשה סדום והדחה בחקירה. בית המשפט הדגיש כי היה ניתן לצפות ליתר פירוט וסדר בעבודת המשטרה. לדוגמא, השופט מתח ביקורת על כך שלא היה תיעוד בנוגע להעברת הבגדים (ובעיקר הבגדים התחתונים), ושרשרת המוצגים הוגדרה בחלק מהאישומים כ"לקויה". עם זאת, השופט מצא כי שרשרת הפגמים הנ"ל לא פגעה בעוצמת הראיות ומהימנותן.

בנוגע לחומרת העונש, בית המשפט העליון קבע כי הוא לא ראה מקום להכביר במילים על מה שכבר נאמר אודות מעשיו של הנאשם בבית המשפט המחוזי בעת מתן גזר הדין. "אין צורך לחזור על פרטיהם של המעשים הקשים בה הורשע המערער במקרה דנן", נכתב בפסק הדין, "מן הראוי להטיל על האחרון עונש חמור אשר יביא לידי ביטוי את גודל הזוועה, ואת החומרה אשר קופלה בה".

"אין כל ספק שמוטל על בית המשפט להטיל על אדם כגון המערער עונש חמור אשר יביא כדי ביטוי את חומרת מעשיו. גזר הדין צריך להגשים גם העיקרון שלפיו העונש אמור להלום את חומרת המעשים ואין ספק שמעשיו של האחרון חמורים מאין כמוהם. כמו כן, הסיכון הרב והממשי שנשקף מפני המערער לציבור, ובמיוחד לציבור הקטינים חסרי הישע, הצדיק את כליאתו של האחרון לשנים רבות מאחורי סורג ובריח, ואולי למשך כל ימיו", נכתב בפסק הדין.
 

הסתבכת בפלילים?
זומנת לחקירה במשטרה?
זומנת למתן עדות?
קבלת כתב אישום?
מחפש עורך דין פלילי?
מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!
שם מלא
איזור מגורים
דוא"ל
טלפון
סיבת פנייה

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

עונש על עבירת מעשה מגונההימנעות מהרשעת קטין למרות הודאה בביצוע עבירות תעבורה חמורות
האם שיתוף פעולה עם שירות המבחן יכול להשפיע על גזר הדין?האם חלוף זמן הוא שיקול במתן גזר דין בגין עבירות מין?
שימוש במידע פנים על ידי איש פנים - גזר דיןגזר דין חמור לפדופיל - 45 שנות מאסר בפועל
גזר דין בגין עבירות נשק - האם תוחמר הענישה?סטייה מהסדר טיעון מקל שהושג עם גנב רכב מהשטחים
עבירות בין על ידי קטין ומאסר בפועלהקטינים אשר הרגו את לאנס וולף הורשעו בגרימת מוות ברשלנות
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...

לעו"ד פלילי חייג/י 053-9428444
Powerd by traffico LTD