עו"ד פלילי לשירותך חייג/י 053-9428444

אנחנו זמינים גם עכשיו!

הקטינים אשר הרגו את לאנס וולף הורשעו בגרימת מוות ברשלנות

באוגוסט 2010 נרצח התייר לאנס וולף בכיכר החתולות בירושלים על ידי שני נערים ממזרח העיר. הסיבה לרצח, לפי טענת הנערים, הייתה ויכוח בעניין סיגריה אשר הביא את אחד מהם להכות את וולף בקרש בראשו. כתוצאה מהמכה קרס וולף ומת. הנערים נמלטו מהמקום אך המשטרה התחקתה אחר עקבותיהם. כנגד הנערים הוגש כתב אישום חמור אשר ייחס לאחרונים עבירת הריגה. בית המשפט המחוזי בירושלים זיכה את הנערים מעבירת ההריגה והרשיע אותם בגרימת מוות ברשלנות.

על פי הכרעת הדין, הנערים התעמתו עם התייר לאחר שהאחרון סירב לתת להם סיגריה. בשלב מסוים, אחד הנערים נטל כאמור קרש אשר נמצא באזור ופנה להכות את המבוגר. המנוח נפל מעוצמת המכה תוך שהוא סובל מדימום מוחי. בתוך זמן קצר מת מפצעיו. סנגוריהם של הנערים ניסו לטעון בבית המשפט כי סיבת המוות לא הייתה המכה הניצחת אלא נסיבות אחרות, אך השופט, רפי כרמל, דחה את טענתם זו. כמו כן, עורכי דינם של הנערים אף ניסו לטעון להגנה עצמית תוך הצגת הנפת הקרש כ"ניסיון התגוננות מפני התוקף". זאת ועוד, הנאשמים הדגישו גם את השפעת האלכוהול אשר היו נתונים לה בעת האירוע.

העדר מודעות לתוצאה

השופט קבע כי יש להרשיע את הנערים בגרימת מוות ברשלנות ולא בהריגה, וזאת בשל העדר מודעות. בהכרעת הדין נכתב כי הנאשם העיקרי "לא היה ער לסיכון הממשי למנוח באופן סובייקטיבי". יצוין כי השופט כתב בפסק הדין כי "הנאשם הנ"ל שב לכיוון המנוח לאחר שנטל את הקרש הקטלני", דהיינו, הוא לא היה חסר מודעות לחלוטין. כמו כן, נקבע כי המכה אשר הונחתה על המנוח הייתה "מכה חדה, מהירה, מדויקת, ללא גמגום וללא היסוס". עם זאת, השופט מצא כי הנערים לא האמינו שהמכה תגרום להריגתו של המנוח. כתולדה מכך, נקבע כי עמדה לנאשמים "חזקת הספק" בכל הנוגע למודעותם למקרה. השופט הדגיש גם את גילם הצעיר של הנאשמים, את היותם קטינים, ואת העובדה כי הם לא שיערו בליבם שתוצאת הריב תוביל למוות.
 

הסתבכת בפלילים?
זומנת לחקירה במשטרה?
זומנת למתן עדות?
קבלת כתב אישום?
מחפש עורך דין פלילי?
מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!
שם מלא
איזור מגורים
דוא"ל
טלפון
סיבת פנייה

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

עונש על עבירת מעשה מגונההימנעות מהרשעת קטין למרות הודאה בביצוע עבירות תעבורה חמורות
האם שיתוף פעולה עם שירות המבחן יכול להשפיע על גזר הדין?האם חלוף זמן הוא שיקול במתן גזר דין בגין עבירות מין?
שימוש במידע פנים על ידי איש פנים - גזר דיןגזר דין חמור לפדופיל - 45 שנות מאסר בפועל
גזר דין בגין עבירות נשק - האם תוחמר הענישה?סטייה מהסדר טיעון מקל שהושג עם גנב רכב מהשטחים
עבירות בין על ידי קטין ומאסר בפועלהקטינים אשר הרגו את לאנס וולף הורשעו בגרימת מוות ברשלנות
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...

לעו"ד פלילי חייג/י 053-9428444
Powerd by traffico LTD