עו"ד פלילי לשירותך חייג/י 053-9428444

אנחנו זמינים גם עכשיו!

להלן חלק מהישגיה של עמותת ידיד:

מאבק ציבורי ושינוי מדיניות:

תרגום בהליכים אזרחיים ובהליכי הוצאה לפועל

פונים רבים מגיעים ל"ידיד" לאחר שהיו שותפים להליכים משפטיים, מבלי שהם מבינים את השפה העברית על בורייה. בפנייה לשר המשפטים ומנהל בתי המשפט דרשה "ידיד" את שינוי החוק והתקנות בהתאם או פרסום הנחיה מפורשת לשופטים המחייבת אותם למנות מתרגם לכל צד להליך אשר איננו דובר את השפה העברית.

לכניסה לאתר של עמותת ידיד - מרכזי זכויות בקהילה - לחץ/י כאן

גניבת תעודת זהות וזיוף צ'קים

מפניות ל"ידיד" הסתבר, כי קיימת תופעה של גניבת תעודות זהות וזיוף צ'קים. הפונים הגיעו לעמותה לאחר שנפתחו נגדם עשרות תיקי הוצאה לפועל. העמותה גיבשה הצעת חוק אשר תאפשר סגירת התיקים בהליך מאוחד.

מבנה הוצאה לפועל

ההוצאה לפועל בנויה באופן כזה הפוגע אינהרנטית בזכויותיהן של האוכלוסיות החלשות. בין היתר נובע הדבר מהפרדת הליך פשיטת הרגל מהליכי ההוצאה לפועל, באופן שרק עשירים אשר יכולים להרשות לעצמם עורך דין מגיעים להליכי פשיטת רגל. "ידיד" הביאה טענותיה בהקשר זה בפני ועדה בראשות שופט בית המשפט העליון שלמה לוין.

ביטול מאסר חייבים בחוק ההוצאה לפועל

מדינת ישראל היא המדינה המערבית היחידה בה קיים עדיין מוסר זה, כסעד לאכיפת חיובים במערכת ההוצאה לפועל. ,ידיד" הכינה יחד עם התכנית למשפט ורווחה באוניברסיטת תל-אביב הצעת חוק אשר תבטל את מאסר החייבים בשל עילת ביזיון ההוצאה לפועל.

מיסוי שירותי הסיוע המשפטי והסניגוריה הציבורית

המאבק למניעת מיסוי שירותי הסיוע המשפטי והסינוגריה, הוכתר בהצלחה חלקית בלבד, לאחר שהוחלט למסות את שירותים אך בסכומים מופחתים מהכוונה המקורית. העמותה ממשיכה לפעול, על מנת לאפשר פטור מתשלום האגרה למספר רב ככל הניתן של זכאים.

מערך הסיוע בשכר הדירה

במרכז הזכויות של העמותה התקבלו עד היום עשרות תלונות בדבר מקרים בהם נשלל מזכאים הסיוע בשכר דירה, וזאת מבלי שניתן הטעם לשלילית הסיוע בשכר הדירה, מבלי שהובהר לזכאים באיזה אופן ניתן לערער על ההחלטה ומי הגוף הרלוונטי לדיון בערעור. ,ידיד" תובעת משר השיכון להסדיר את מערך הסיוע בשכר הדירה במסגרת חקיקה ראשית ותקנות ושוקלת אף פנייה לערכאות.

זכאות של מוגבלים לסיוע בשכר דירה

"ידיד" פנתה למשרד הבינוי והשיכון על מנת לתקן את כללי הזכאות באופן שמוגבלים יוכלו לשכור דירה. לאחרונה התקבלה תשובה מועדת הערר העליונה אשר קיבלה את אחת מהבקשות אשר תוכל לשמש כתקדים.

דיור ציבורי בלתי הולם

דיירים רבים בדיור הציבורי מקבלים דירות, אשר אינן מתאימות. ל"ידיד" חלק פעיל בהליך אישור התקנות לענין אכלוס מחדש של דיור ציבורי, בועדת הכלכלה של הכנסת ואף מנעה קבלת תקנות שלא תיקנו את הטעון תיקון.

אכיפת שכר מינימום

"ידיד" שותפה בקואליציה של ארגונים הפועלים למען אכיפת שכר מינימום. "ידיד" מכינה במסגרת הקואליציה תיקון לחוק שכר מינימום, שלא יאפשר מתן שכר מינמום בדרך של שתיה ומזון וכן יוזמת "ידיד" פנייה לנשיא בית הדין הארצי לעבודה בבקשה להעביר את כל המידע הנוגע לתיקים אזרחיים הנוגעים לאכיפת שכר המינימום ליחידת האכיפה במשרד העבודה והרווחה לצורך פתיחת הליך פלילי.

חברות כוח אדם הגובות תשלום

חברות כוח אדם רבות גובות תשלום מועבדים עבור מציאת עבודה. גבייה זו איננה חוקית על פי חוק קבלני כוח אדם. "ידיד, פנתה למשרד העבודה והרווחה ולמשטרה על מנת להביא לסגירת החברות.

זכאות לדמי הבטחת הכנסה בעת לימודים גבוהים

חוק הבטחת הכנסה איננו מאפשר למי שלומד לימודים גבוהים להנות מדמי הבטחת הכנסה. "ידיד" הציעה למספר חברי כנסת הצעת חוק אשר תביא לתיקונו של מצב זה.

זכויות לאסירי ציון

אסירי ציון מוכרים מקבלים תשלום של גמלת ביטוח לאומי, הגורמת באופן אוטומטי להפסקת תשלומי הבטחת הכנסה וכפועל יוצא לביטול ההטבות הניתנות לכל מקבל הבטחת הכנסה. בעקבות פניית "ידיד, בעניין אסיר ציון שנשללו ממנו הזכאויות לעיל, הוקנו לפונה רוב הזכויות האמורות.

ביטול הפליית נכים המגיעים לגיל הפנסיה

מפניות אשר הגיעו ל"ידיד" עולה, כי נכים המגיעים לגיל הפנסיה, מקבלים קצבת זקנה במקום קצבה הנכות לה היו זכאים עד לאותו מועד מאבדים את מעמדם כנכים. בעקבות פניית "ידיד" הודיע מנכ"ל הביטוח הלאומי כי יבחן בחיוב אפשרות שמירת הסטטוס.

סגירת הספריה בשדרות

הספריה העירונית היחידה המצויה בשדרות היתה סגורה משך למעלה משנה וחצי. "ידיד" בשיתוף עם קבוצת תושבים פעילים בשדרות נאבקה למען פתיחת הספריה. "ידיד" והתושבים עתרו לבג"צ. לאור המלצת בג"צ וישיבת פישור שהתקיימה בנושא נקבע כי בית הספר היושב בספריה יפונה וכי הספריה תיפתח עם תחילת שנת הלימודים. המאבק המשפטי נוהל בשיתוף עם הקליניקה המשפטית של אוניברסיטת תל אביב.

ניתוקי מים לחייבים

רשויות מקומיות נוהגות לבצע ניתוקי מים לחייבים, אשר לא שילמו חובם לעירייה. לטענת "ידיד", ניתוקי מים אינם אמצעי חוקי לגביית חובות. הזכות למים הינה זכות בסיסית, אשר לא ניתן לנוטלה. באמצעות הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב, הוגשה עתירה לבג"צ.

הזכות לבחירת מקום מגורים

פונה שהגיעה לעמותה הופנתה לקבלת אישור עיריית חולון קודם לרכישת דירה עבורה על ידי משכנת במסגרת זכאות לדיור הציבורי. משסירבה עיריית חולון לפנייה, נמסר לפונה, כי לא ניתן יהיה לרכוש עבורה את הדירה. לאחר פעילות משפטית נמרצת של "ידיד" הסכימה החברה לרכוש עבור הפונה דירה בחולון.

הסתבכת בפלילים?
זומנת לחקירה במשטרה?
זומנת למתן עדות?
קבלת כתב אישום?
מחפש עורך דין פלילי?
מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!
שם מלא
איזור מגורים
דוא"ל
טלפון
סיבת פנייה

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

על איחוד תיקים והבקשהתאונת דרכים בהקשר הפלילי
להלן חלק מהישגיה של עמותת ידיד:תאונת עבודה: חוות דעת מומחה רפואי
רשלנות רפואית - מהי חובת הזהירות?זכויות עובדים – דיני עבודה ומשפט – דמי מחלה.

לעו"ד פלילי חייג/י 053-9428444
Powerd by traffico LTD