עו"ד פלילי לשירותך חייג/י 053-9428444

אנחנו זמינים גם עכשיו!

הימנעות מהרשעת קטין למרות הודאה בביצוע עבירות תעבורה חמורות

בני נוער, לעיתים מתוך מעשי שובבות ולעיתים בשל מעידה רגעית, מבצעים עבירות פליליות. לא אחת, בני הנוער המבצעים את העבירה הפלילית הינם קטינים נורמטיביים מ"משפחה טובה" אשר הסתבכותם עם החוק הייתה עבורם מקרה ראשון וחריג באורח חייהם. בסיטואציות כגון דא, ייתכן וייעוץ משפטי מקצועי על ידי עו"ד פלילי יוכל לסייע להביא להימנעות מהרשעה. דהיינו, לסיים את ההליך הפלילי ללא הרשעת הקטין, ובכך למנוע הכתמת מרשמו הפלילי בפלילים. כך אירע במקרה שלהלן.

עורכת הדין יערה רשף המתמחה בדין הפלילי ייצגה את הנער במקרה דנן, הצליחה להביא לכך שבית המשפט נמנע מהרשעת מרשה. יצוין כי מעשיו של הנער היו חמורים בכל קנה מידה. הצעיר נטל ללא רשות את רכב הוריו, וזאת כאשר לא היה בידו רישיון נהיגה. כמו כן, הוא נסע ללא חגורת בטיחות וכאשר שוטר ביקש ממנו לעצור הוא לא נעתר להוראותיו והחל להימלט מהמקום. כתוצאה מכך, הוא האיץ את מהירות הרכב ופגע במכונית אחרת תוך כדי גרימת נזק. יודגש כי הקטין, בחור צעיר ממשפחה נורמטיבית, שילם (באמצעות הוריו) פיצוי בגין הנזק שנגרם למכונית השנייה.

ב"כ המדינה ביקשה להחמיר עם הקטין ולהרשיעו בדין. המאשימה הדגישה את "חומרת המעשים" ואת הצורך בהרתעת הצעיר. מנגד, עו"ד רשף עמדה על נסיבותיו האישיות של מרשה ועל הנזק הרב שהיה עלול להיגרם לאחרון בגין הרשעתו. עו"ד רשף הוסיפה כי מרשה הודה במעשים ואף הביע חרטה כנה על ביצועם. עו"ד רשף

עו"ד יערה רשף: "להתחשב בנסיבות חיים נורמטיביות"

במסגרת החלטתו, בית המשפט לנוער מתח אמנם ביקורת חריפה על הקטין, אך חרף כך ניתן משקל רב לטיעוני ההגנה שהוצגו בצורה מסודרת וברורה. בית המשפט קיבל את דבריה של עו"ד רשף באשר לכתם הפלילי שהיה עלול ללוות את הצעיר בהמשך חייו, ואת חוסר המשקל בין הרישום הפלילי לבין נסיבות חייו של הנאשם.

בסופו של היום, בית המשפט מצא לנכון ללכת בנתיב שהתוותה עו"ד רשף ולגזור את עונשו של הנאשם לקולא. הודגש כי הצעיר "נטל את החבל" אשר הושת לו על ידי שירות המבחן ושיתף פעולה באופן ראוי לציון עם גורמי הטיפול. כמו כן, בית המשפט התייחס גם לכך שמדובר היה במעמד הראשון של הקטין מול בית המשפט והודגשו הסיכויים המשמעותיים, כפי שהוצגו על ידי עו"ד רשף, מבחינת שיקומו העתידי. אי לכך, נמנע בית המשפט מהרשעה חרף חומרת העבירותץ

לסיכום, ניתן לראות כיצד הייצוג המשפטי של עורכת הדין יערה רשף סייע לקטין במקרה דנן להימנע מהרשעה פלילית שהייתה פוגעת בעתידו ומטילה עליו קלון פלילי.

 

 

הסתבכת בפלילים?
זומנת לחקירה במשטרה?
זומנת למתן עדות?
קבלת כתב אישום?
מחפש עורך דין פלילי?
מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!
שם מלא
איזור מגורים
דוא"ל
טלפון
סיבת פנייה

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

עונש על עבירת מעשה מגונההימנעות מהרשעת קטין למרות הודאה בביצוע עבירות תעבורה חמורות
האם שיתוף פעולה עם שירות המבחן יכול להשפיע על גזר הדין?האם חלוף זמן הוא שיקול במתן גזר דין בגין עבירות מין?
שימוש במידע פנים על ידי איש פנים - גזר דיןגזר דין חמור לפדופיל - 45 שנות מאסר בפועל
גזר דין בגין עבירות נשק - האם תוחמר הענישה?סטייה מהסדר טיעון מקל שהושג עם גנב רכב מהשטחים
עבירות בין על ידי קטין ומאסר בפועלהקטינים אשר הרגו את לאנס וולף הורשעו בגרימת מוות ברשלנות
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...

לעו"ד פלילי חייג/י 053-9428444
Powerd by traffico LTD