עו"ד פלילי לשירותך חייג/י 053-9428444

אנחנו זמינים גם עכשיו!

מפקח במוסד דתי זוכה מעבירות של ביצוע מעשים מגונים בקטינים

מפקח בתלמוד תורה בבית שמש, אשר שימש במשך כ-21 שנים כמחנך במוסדות תורניים שונים, זוכה בבית המשפט השלום בירושלים מכתב אישום חמור שהוגש כנגדו בגין עבירות מין. כנגד הנאשם, בן 48 מבית"ר עילית, הוגש כתב אישום אשר ייחס לו שורה של מעשים מגונים בילדים בני 8 ו-9. הנאשם הכחיש במסגרת עדותו את המעשים המדוברים, מכל וכל. לדבריו, לא רק שהוא לא נגע בילדים באופן מיני, אלא שהוא אף "נרתע ממגע עם איברים אינטימיים". בית המשפט ציין כי עדותו של הנאשם הותירה בו רושם אמין ולא הוכחו מעשים מגונים שבוצעו בילדים. 

לא רק שהשופט מצא לנכון לזכות את הנאשם, אלא שהוא אף מתח ביקורת חריפה על התנהלותה של הפרקליטות במקרה דנן. בהכרעת הדין נכתב כי לא היה ניתן להרשיע אדם על בסיס עדויות של הילדים - בני שמונה ותשע - ונראה כי אחד הילדים אף "תודרך על ידי חוקרי המשטרה". השופט מצא פגם נוסף בהתנהלות הפרקליטות בכך ששמונה ימים בלבד לפני הדיון הסופי בתיק הוגשה בקשה לקיים את עדותם של הילדים באמצעות וידאו (בטענה כי אין לחשוף אותם לנאשם). יש לציין כי בקשות כגון דא צריכות להיות מוגשות שלושה שבועות מראש לפחות. בית המשפט הדגיש כי למרות שהוא הסכים לשמוע את אחד העדים מאחורי פרגוד, הפרקליטות ביקשה "לעשות דין לעצמה" ולנהל דיון באופן שונה. 

לסיכום, בית המשפט מתח ביקורת על הפרקליטות וחוקר הילדים מטעם המשטרה. נקבע כי אי העמדתם של הילדים לעדות, על פי ההנחיות וההוראות של בית המשפט, מנעו מהסנגור את האפשרות לחקור את העדים חקירה נגדית. "משכך הם פני הדברים", נכתב בהכרעת הדין, "לא ניתן לייחס כל משמעות ו/או משקל לעדות הילדים בפני חוקר הילדים, אשר הוגשה בתור 'עדות ראשית'. אני קובע אפוא כי יש לזכות את הנאשם".
 

הסתבכת בפלילים?
זומנת לחקירה במשטרה?
זומנת למתן עדות?
קבלת כתב אישום?
מחפש עורך דין פלילי?
מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!
שם מלא
איזור מגורים
דוא"ל
טלפון
סיבת פנייה

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

מאמר אורח: השעיות, הרשעות ושאר רעות חולות של עורכי דיןמהו תסקיר שירות המבחן ומהי משמעותו?
האם ניתן להסגיר אדם לישראל בגין עבירות מיסים?גרימת חבלה חמורה - מהן דרגות העבירה?
הארכת מעצר לשם השלמת הליכי חקירהמפקח במוסד דתי זוכה מעבירות של ביצוע מעשים מגונים בקטינים
ביטול כתב אישום במסגרת הסכמה בין הצדדיםרישום פלילי בעבודה
חקירת קטין בהליך פלילימריחואנה רפואית - מהי וכיצד מקבלים מרשם?
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...

לעו"ד פלילי חייג/י 053-9428444
Powerd by traffico LTD