עו"ד פלילי לשירותך חייג/י 053-9428444

אנחנו זמינים גם עכשיו!

חוקרים פרטיים

מתי לא צריך חוקר פרטי?

ישנם מקרים רבים בהם אנשים זקוקים לחוקר פרטי - מעקב אחר אדם מסוים, איתור כתובת, איתור אנשים, השגת מידע ועוד. חשוב מאוד למצוא חוקר פרטי מקצועי, אמין, ישר ובעל ניסיון לכל המקרים הללו. אך ישנם גם מקרים בהם אין כל צורך בחוקר פרטי ופשוט חבל על הכסף...

למשל - כאשר מדובר בעימות קטן בין בני זוג, לעיתים בשל סערת הרגשות אחד הצדדים פונה לחוקר פרטי על מנת למצוא "לכלוך" על בן או בת זוגו. הפעלת חוקר פרטי במקרים הללו פוגעת באמון בין בני הזוג ולעיתים קרובות היא מיותרת.

כדאי לספור עד עשר ולהימנע במקרים האלה של ריב קטן מריצה לחוקר פרטי. רק במידה והעניינים מסתבכים באמת, שיקלו התקשרות עם חוקר פרטי. גם כאשר מדובר בסכסוכי שכנים פשוטים  - תמיד כדאי לפתור את העניינים (או לפחות לנסות) באופן אישי, בטרם מערבים את החוקר הפרטי.

האם ניתן לפתור את הבעיה תמורת סכום כסף קטן?

עשו תמיד שיקול כלכלי פשוט. אם הסכום אותו תצטרכו להוציא על מנת לפתור את הבעיה שלכם נמוך מהסכום אותו תצטרכו לשלם לחוקר הפרטי - שיקלו זאת. לפעמים כדאי לוותר על חוקר (שאין לדעת כמו הוא יעלה בסופו של דבר) ולשלם את הנדרש (במידה ומדובר בסכום קטן) על מנת לפתור את הבעיה. על תתעסקו ב"זוטות".

אם גנבו לכם כלי כתיבה מהמשרד או גיליתים כי מישהו מצלם במכונת מסמכים דברים פרטיים - לא תמיד כדאי להשקיע בכך זמן ואנרגיה. מומלץ להפעיל חוקר פרטי רק במקרים של גניבות בסכומים גבוהים, או במקרה של ריגול תעשייתי למשל. אם אתם מרגישים כי נגרם לכך נזק גדול - קחו חוקר פרטי אך אם הנזק הוא קטן וזניח - וותרו על כך!

וכמון, אם יש לכם ראיות מספיקות או אם אתם מרגישים שהחקירה היא קלה למדי ואתם יכולים לבצע אותה בעצמכם - אין צורך בחוקר פרטי ואפשר לחסוך את הכסף. כמובן שתמיד רצוי להתייעץ עם עורך הדין שלכם בטרם תנקטו ב"פעולת בילוש" כלשהי!

מאילו חוקרים פרטיים כדאי להיזהר?

כאשר אתם נתקלים בחוקר פרטי שמנסה "לשכנע" אתכם לקחת אותו גם כשאינכם באמת זקוקים לחוקר - היזהרו מכך! לפני שאתם הולכים לחוקר פרטי, קראו כתבה זו וודאו שאתם אכן זקוקים לו. במידה והבעיה שלכם היא כזו אשר אינה דורשת טיפול של חוקר פרטי, גם החוקר עצמו יודע זאת ואם הוא בכל זאת מנסה לשכנע אתכם - זהו ללא ספק פגם באמינותו.

בנוסף, היזהרו מחוקרים פרטיים אשר מקרינים חוסר אמינות וחוסר שקיפות. האמינות היא התכונה החשובה ביותר לחוקר פרטי. עדיף לקחת חוקר פרטי אמין ויקר מאשר חוקר פרטי בעל בעיות אמינות וזול. רצוי גם לא ללכת לחוקר חסר ניסיון, וכמובן - לעולם אל תקחו חוקר שאין ברשותו רישיון של משרד המשפטים ושאר מנהל את ספריו כדין וכחוק.

למידע נוסף פנו אל לשכת החוקרים הפרטיים.

הסתבכת בפלילים?
זומנת לחקירה במשטרה?
זומנת למתן עדות?
קבלת כתב אישום?
מחפש עורך דין פלילי?
מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!
שם מלא
איזור מגורים
דוא"ל
טלפון
סיבת פנייה

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

מאמר אורח: השעיות, הרשעות ושאר רעות חולות של עורכי דיןמהו תסקיר שירות המבחן ומהי משמעותו?
האם ניתן להסגיר אדם לישראל בגין עבירות מיסים?גרימת חבלה חמורה - מהן דרגות העבירה?
הארכת מעצר לשם השלמת הליכי חקירהמפקח במוסד דתי זוכה מעבירות של ביצוע מעשים מגונים בקטינים
ביטול כתב אישום במסגרת הסכמה בין הצדדיםרישום פלילי בעבודה
חקירת קטין בהליך פלילימריחואנה רפואית - מהי וכיצד מקבלים מרשם?
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...

לעו"ד פלילי חייג/י 053-9428444
Powerd by traffico LTD