עו"ד פלילי לשירותך חייג/י 053-9428444

אנחנו זמינים גם עכשיו!

עבירות בין על ידי קטין ומאסר בפועל

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר עונש חמור על אדם אשר הורשע כי הפך ילדה בת 14 לשפחת מין, שלו ושל חבריו, וזאת למרות שהעבירות בוצעו כאשר הנאשם היה קטין. על פי כתב האישום, בו הורשע הנאשם, הוא למד עם הילדה בבית הספר ובשלב מסוים קבע עימה פגישה על מנת לקיים עימה יחסים אינטימים. נטען כי הנערה סירבה והסכימה רק לאחר שהנאשם איים עליה כי ימתין לה לאחר שעות הלימודים ויכה אותה. הנערה קיימה עם הנאשם יחסי מין ולאחר מכן האחרון סיפר על הדבר לחבריו וחמישה מהם הגיעו לביתה של הנערה וחייבו אותה, אגב איומים, לקיים עימם יחסי מין. ההתעללות המינית נמשכה כחצי שנה.

התביעה ביקשה מבית המשפט לגזור על הנאשם עונש מאסר ממושך וזאת משום שעסקינן בצעיר בעל עבר פלילי עשיר אשר "סיגל לעצמו בהתנהגותו אופי פלילי מן המדרגה הראשונה". מנגד, הסנגורית טענה כי על בית המשפט להתייחס לנסיבות חייו הקשות של הנאשם ולזמן אשר חלף מעת ביצוע העבירה.

בית המשפט המחוזי קבע כי העונש אשר יש להטיל על הנאשם במקרה זה חייב להיות חמור ומרתיע וזאת משום ש"נסיבות העבירה העלו עדות מטרידה ומצמררת לביצוע עבירות מין מהזן הקשה ביותר". השופטים ציינו כי התנהגותו של הנאשם במקרה דנן עלתה כדי ביטוי מובהק של ניצול החלש על ידי החזק והברוטאלי. כמו כן, הודגש כי הנאשם הורשע בעבר בפלילים וכבר נגזר עליו בעבר מאסר על תנאי.

עבירות מין בין קטינים, חומרה מיוחדת


עבירות מין אשר מבוצעות ללא הסכמה הינן עבירות חמורות ביותר. ניתן לראות ביטוי לחומרתן של העבירות הנ"ל בדבריה של השופטת פרוקצ'יה אשר התייחסה לכך בפסק דין אשר ניתן על ידה - "אין צורך כלל להכביר במילים על החומרה המקופלת בעבירות של מעשי מין המבוצעים באדם ללא רצונו. קיים בפסיקה קו החמרה בולט בעבירות כגון דא, הן בהיבט ההרתעה והן בהיבט הגמול. ניצולו המיני של הזולת על דרך של אי התחשבות במקרה הקל, וכפייה במקרה הקשה, מהווה את אחת התופעות הפוגעניות ביותר". השופטת פרוקצ'יה הוסיפה וכתבה כי "מיותר לציין כי פגיעה מינית עבריינית מהווה פלישה לנפשו ולגופו של הקורבן ועלולה להרוס בו כל חלקה טובה".

פעמים רבות, כפי שאירע במקרה דנן, מדובר בעבירות מין בין קטינים. במקרים כגון דא, בתי המשפט אינם נרתעים מפני הטלת ענישה מחמירה. לדוגמא, בע"פ 2677/06 פלוני נ' מדינת ישראל נכתב כי "יש להעביר מסר חד וברור, לכל מאן דהוא, וזאת יעשה בדרך הענישה, כי בתי המשפט יתייחסו בחומרה יתירה למי שמטמא גופה של אישה ומבזה את כבודה וכי לא יירתע מלמצות את הדין עם עברייני מין. ראוי כי הענישה תהא מוגברת, כל שכן, כאשר עסקינן בעבריינות מין כלפי קטינים".
 

הסתבכת בפלילים?
זומנת לחקירה במשטרה?
זומנת למתן עדות?
קבלת כתב אישום?
מחפש עורך דין פלילי?
מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!
שם מלא
איזור מגורים
דוא"ל
טלפון
סיבת פנייה

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

עונש על עבירת מעשה מגונההימנעות מהרשעת קטין למרות הודאה בביצוע עבירות תעבורה חמורות
האם שיתוף פעולה עם שירות המבחן יכול להשפיע על גזר הדין?האם חלוף זמן הוא שיקול במתן גזר דין בגין עבירות מין?
שימוש במידע פנים על ידי איש פנים - גזר דיןגזר דין חמור לפדופיל - 45 שנות מאסר בפועל
גזר דין בגין עבירות נשק - האם תוחמר הענישה?סטייה מהסדר טיעון מקל שהושג עם גנב רכב מהשטחים
עבירות בין על ידי קטין ומאסר בפועלהקטינים אשר הרגו את לאנס וולף הורשעו בגרימת מוות ברשלנות
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...

לעו"ד פלילי חייג/י 053-9428444
Powerd by traffico LTD