עו"ד פלילי לשירותך חייג/י 053-9428444

אנחנו זמינים גם עכשיו!

מריחואנה רפואית - מהי וכיצד מקבלים מרשם?

חולים רבים הסובלים ממחלות קשות כגון איידס, סרטן, תסמונת טורט, הלם קרב ועוד, זכאים לצרוך מריחואנה רפואית על בסיס קבוע. מדובר בפרחי צמח הקנאבוס, הידוע גם בכינויו "גראס". כמו כן, ישנו הבדל משפטי מהותי בין אישור לצריכה עצמית של מריחואנה לבין האישור אשר ניתן לספקים המייצרים ומוכרים אותה.

השימוש הרפואי בצמח הקנאבוס, במקום בו המטופל סובל מבעיות רפואיות חמורות, הוכר כיעיל ומומלץ כיום על ידי רופאים וחוקרים מובילים בתחום. צמח זה הינו בעל תופעות חיוביות רבות כגון שיכוך כאבים, עירור תאבון, בעיות עיניים ועוד. עם זאת, שימו לב, שימוש במריחואנה רפואית ללא אישור של משרד הבריאות עלול לגלגל לפתחו של המשתמש אישום פלילי.

על פי נתונים אשר התפרסמו באתר YNET לפני כחצי שנה, כ-1,800 חולים מטופלים במריחואנה רפואית בישראל. לשם ההשוואה, לפני כחמש שנים הותרה מריחואנה רפואית לשימוש רק ל-64 חולים בלבד. מנתוני אגף המחקר של הכנסת עולה כי מספר המשתמשים בקנאביס רפואי בעוד 10 שנים יעמוד על כ-40,000 חולים. העלייה העצומה מוסברת בכך שיותר ויותר רופאים מודעים כיום לפעילות הרפואית של צמח הקנביס וליעילותו בטיפול במחלות מסוימות.

כיצד מקבלים מרשם לשימוש במריחואנה רפואית?

חולה אשר מעוניין להשיג מרשם לטיפול במריחואנה רפואית חייב לעשות זאת דרך הרופא המומחה המטפל זה (גסטרו, אונקולוג, כאב, וכו'). השלב הראשון לקבלת המרשם הינה המלצה רפואית מטעם רופא מומחה, אשר המציע טיפול באמצעות מריחואנה רפואית. המלצה זו אמורה לכלול את מגוון הפרטים הרחב ביותר, בכדי שמשרד הבריאות יכיר בצורך של המטופל בתרופה המיוחדת. על הרופא המומחה מוטל לציין בהמלצתו מהי מחלתו של המטופל, מהם התסמינים מהם הוא סובל, מדוע לדעתו מריחואנה רפואית תועיל למטופל במצבו, כיצד התקבלו אצל המטופל ניסיונות טיפול אחרים, ועוד.

כמו כן, על מנת שהמלצה רפואית זו תהיה קבילה במשרד הבריאות, עליה להיתמך בנתונים אמפיריים רבים כגון תוצאות בדיקות, מדידות וגיליונות מעקב. המטופל אמור לשלוח את המלצת הרופא למשרד הבריאות. במידה ואושר המרשם, יהיה המטופל נתון במעקב תלת חודשי אצל הרופא המטפל.

מי זכאי למריחואנה רפואית?

החוק בישראל מתיר שימוש במריחואנה רפואית לחולים במחלות קשות כגון סרטן (על כל סוגיו ובכל שלביו), טרשת נפוצה, כאב כרוני נוירופאטי, קחכציה (חוסר תאבון ואובדן משקל), וקרוהן וקוליטיס. כמו כן חולים מסוימים הסובלים ממחלות אחרות יכולים להגיש בקשה למרשם מריחואנה רפואית בתמיכת מאמרים בתחום (איידס, טורט, פרקינסון, אפילפסיה ALS, קצרת\גנחת, פיברומיאלגיה ועוד).
 

הסתבכת בפלילים?
זומנת לחקירה במשטרה?
זומנת למתן עדות?
קבלת כתב אישום?
מחפש עורך דין פלילי?
מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!
שם מלא
איזור מגורים
דוא"ל
טלפון
סיבת פנייה

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

מאמר אורח: השעיות, הרשעות ושאר רעות חולות של עורכי דיןמהו תסקיר שירות המבחן ומהי משמעותו?
האם ניתן להסגיר אדם לישראל בגין עבירות מיסים?גרימת חבלה חמורה - מהן דרגות העבירה?
הארכת מעצר לשם השלמת הליכי חקירהמפקח במוסד דתי זוכה מעבירות של ביצוע מעשים מגונים בקטינים
ביטול כתב אישום במסגרת הסכמה בין הצדדיםרישום פלילי בעבודה
חקירת קטין בהליך פלילימריחואנה רפואית - מהי וכיצד מקבלים מרשם?
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...

לעו"ד פלילי חייג/י 053-9428444
Powerd by traffico LTD