עו"ד פלילי לשירותך חייג/י 053-9428444

אנחנו זמינים גם עכשיו!

עבודות שירות במקום מאסר - העלמות מס במיליוני שקלים

כתב אישום בגין אי דיווח על עסקאות במליונים - ייצוג משפטי עו"ד ירון גולדמן

כנגד הנאשמים הוגש כתב אישום אשר מייחס להם עבירות שעניינן העלמת מס בסכומים גבוהים (מיליוני שקלים) ואי דיווח על עסקאות. המאשימה טענה כי החברה ובעליה הגישו למע"מ שישה דו"חות תקופתיים בשנת 2004, אשר במסגרתם הם נמנעו לדווח על מלוא עסקאות החברה שבוצעו באותה השנה. לטענת המדינה, החברה ובעליה דיווחו כי בשנת 2004 (בחודשים ינואר, פברואר, אפריל, אוגוסט וספטמבר) בוצעו על ידי החברה עסקאות בהיקף של כ-2.4 מיליון שקלים. בכתב האישום נטען כי הנאשמים לא דיווחו על עסקות בסך של כ-960,000 שקלים. בית המשפט הרשיע את הנאשמים בעבירות המיוחסות.

ענישה על העלמות מיסים:

בין התביעה ולבין ההגנה ניטשה מחלוקת של ממש בנוגע לעונש אשר יש לגזור על הנאשמים. המאשימה הייתה סבורה כי יש עונשם של הנאשמים חייב להיות מרתיע וזאת בשל חומרת העבירות נשוא כתב האישום. ב"כ המאשימה הפנתה את בית המשפט לכך שמדובר בעבירות אשר בוצעו לאורך תקופת זמן ארוכה, ולכך שהמחדלים לא הוסרו עד היום. כמו כן, ב"כ המאשימה ציינה גם את היקף המע"מ אשר נגרע מהמדינה בגין המעשים בהם הורשעו הנאשמים.

לעומת זאת, הסנגור המלומד הציג עמדה מתונה יותר. ב"כ הנאשמים לא התנער מחומרת המעשים, וכן הובעה אי נחת מהעובדה שהמחדלים טרם הוסרו. עם זאת, ב"כ הנאשמים טען כי אין עסקינן בעבירות ברף החמור ביותר. זאת ועוד, ב"כ הנאשמים התייחס בטיעוניו לעונש גם לנסיבותיו האישיות של הנאשם אשר הינן "יוצאות דופן" וכן הן עולות כדי "מצוקה גדולה". לטענתו, מדובר באדם אשר עסקו קרס בשנת 2004, ומאז הוא חווה מצוקה כלכלית של ממש. עורך הדין הוסיף וטען כי מצוקתו הכלכלית של הנאשם איננה מאפשרת לו לתקן את המחדלים המדוברים. זאת ועוד, מגוריהם של הנאשם ומשפחתו בעיר שדרות, "מוכת הקסאמים", אינם מוסיפים להם שקט ושלווה. הנאשם ובני משפחתו מטופלים, כמו רבים מבני עירם, על ידי שירותי הרווחה בעיר.

גזר דין - ממאסר לעבודות שירות - איך זה קרה?

בית משפט השלום קבע כי יש לגזור על הנאשם עונש מאסר של תשעה חודשים בפועל ועשרה חודשי מאסר על תנאי (למשך שלוש שנים). כמו כן, הוטל על הנאשם קנס בסך 8,000 שקלים או 100 ימי מאסר תמורתו.

בית המשפט המחוזי בת"א (הרכב המר ברלינר ושפירא) קיבל את ערעורו של ציון בוזגלו שהוגש ע"י עו"ד ירון גולדמן מחברת עורכי הדין איזנברג גולדמן ובכך ביטל את עונש המאסר בפועל בן 9 החודשים שהטיל עליו בית משפט השלום בת"א (כב' השופטת שריזלי) וגזר עליו עבודות שירות.

הסתבכת בפלילים?
זומנת לחקירה במשטרה?
זומנת למתן עדות?
קבלת כתב אישום?
מחפש עורך דין פלילי?
מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!
שם מלא
איזור מגורים
דוא"ל
טלפון
סיבת פנייה

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

מדיניות אי הפללה בשימוש סמים, תפסו אותך? יש לך סיכויים לצאת מזה!עבירות מין: מה העונש?
אונס: מהי עבירת אונס ומה העונש הצפוי?מעשה סדום, מה העונש הצפוי?
חשוד בהטרדה מינית? אנחנו יכולים לעזור לך!העלמות מיסים, מה העונש הצפוי?
איש ציבור הורשע בעבירה של הסתה לאלימות, מהו עונשו? התחזות, מה העונש בחוק על התחזות?
הדחה בחקירה, מהי?שיבוש הליכי משפט כעבירה פלילית
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...

לעו"ד פלילי חייג/י 053-9428444
Powerd by traffico LTD