עו"ד פלילי לשירותך חייג/י 053-9428444

אנחנו זמינים גם עכשיו!

תאונת עבודה: חוות דעת מומחה רפואי

תאונת עבודה: חוות דעת מומחה מטעם בית הדין וכוחה

מה מטרת מינוי מומחה?

מטרת מינוי של מומחה היא יעוץ רפואי. המומחה הרפואי אמור לספק לבית הדין את הייעוץ הדרוש לו בשאלה העומדת להכרעה כחלק מהראיות. מומחה רפואי יכול לחוות דעתו בעניין הקשר הסיבתי רפואי בין מחלתו של הנפגע לבין תנאי עבודתו, מה נכותו של הנפגע לאחר תאונת עבודה וכו'.

אולם בית הדין הוא זה שמכריע בשאלת הקשר הסבתי המשפטי. לחוות הדעת הרפואית חשיבות רבה בנושא כאשר היא משקפת את ה"אני מאמין" של איש הרפואה האמין על התהליכים הפיסיולוגיים העשויים לחול בגופו של אדם בנסיבות אלה או אחרות.

יועץ מומחה רפואי, היינו יועץ ותו לא, בית הדין אינו חייב לאמץ חוות דעתו, וזו אינה סוף פסוק, ההכרעה אם ארוע מסוים הינו תאונת עבודה, הן או לא, הוא הכרעה בשאלה משפטית שעל בית הדין לענות בה.

חוות דעת מומחה רפואי מטעם בית הדין מול חוות דעת מומחה מטעם הצדדים:

בבואו לפסוק בשאלות שיש להן היבטים רפואיים, נזקק בית הדין לחוות דעת רפואית-מקצועית והוא מייחס חשיבות מיוחדת לחוות דעת של מומחה המתמנה כיועץ רפואי מטעם בית הדין, כפי שנאמר בפסיקה כי  השוני העיקרי שבין חוות דעת רפואית מטעם מומחה יועץ רפואי  הפועל מטעם בית-הדין לבין חוות-הדעת של רופא המעיד מטעם צד  להתדיינות, הוא במשקל אשר בית-הדין ייחס לחוות-הדעת.  אך טבעי הדבר שבית-הדין ייחס משקל מיוחד לחוות-דעת המוגשת על-ידי מומחה הפועל מטעמו ולא מטעם אחד הצדדים.

חוות דעת מומחה בית הדין מול או מומחה מטעם הצדדים, מי עדיף?

על פי השיטה של מינוי מומחים רפואיים מטעם בית הדין, נוטה, אפוא, בית הדין להעדיף את חוות הדעת של המומחה שנתמנה על ידו על פני אישור, תעודה רפואית או חוות דעת שהוגשו מטעם הצדדים, ולבסס על פיה את פסק הדין, אלא אם כן ישנם נימוקים חזקים השוללים העדפה כזו.

מומלץ,

אם נפגעת לאחר תאונת עבודה או מחלת מקצוע, פנה אל עורכי דין העוסקים בתחום דיני הנזיקין והפיצויים. דאג לאסוף את כל המסמכים הקיימים הקשורים במקרה התאונה ובטיפולים לרבות: אישורי מחלה, טופס שחרור ממיון, מרשמים של תרופות, צילומים, בדיקות, הפניות, קבלות על הוצאות וכו'.

מידע זה אינו מהווה יעוץ משפטי או תחליף לו. המידע הנ"ל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. ייתכן ובמידע חלו השמטות ו/או טעויות. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מהמשיב כל אחריות. המידע הינו חסוי ומיועד לנמען בלבד. אין לעשות במידע שימוש כלשהו ו/או להעבירו לצדדים שלישיים.

הסתבכת בפלילים?
זומנת לחקירה במשטרה?
זומנת למתן עדות?
קבלת כתב אישום?
מחפש עורך דין פלילי?
מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!
שם מלא
איזור מגורים
דוא"ל
טלפון
סיבת פנייה

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

על איחוד תיקים והבקשהתאונת דרכים בהקשר הפלילי
להלן חלק מהישגיה של עמותת ידיד:תאונת עבודה: חוות דעת מומחה רפואי
רשלנות רפואית - מהי חובת הזהירות?זכויות עובדים – דיני עבודה ומשפט – דמי מחלה.

לעו"ד פלילי חייג/י 053-9428444
Powerd by traffico LTD