עו"ד פלילי לשירותך חייג/י 053-9428444

אנחנו זמינים גם עכשיו!

תאונת דרכים בהקשר הפלילי

האם תאונת דרכים יכולה להיות גם עבירה פלילית אשר מאסר בצידה? האם מקרה של תאונת דרכים עלול להוביל לתקיפה המהווה עבירה פלילית? להלן תביעה בגין נזקי גוף אשר נגרמו לתובע במהלך קטטה לאחר תאונת דרכים עם הנתבע. במסגרת התביעה עתר התובע לפיצויים בגין נזקי הגוף אשר נגרמו לו כתוצאה מהאירוע.

לטענתו, הוא
 הותקף על ידי הנתבע, לאחר תאונת דרכים בה היו מעורבים שני כלי רכב הנהוגים על ידיהם. הסוגיה אשר עמדה במרכזו של פסק הדין הייתה - האם התובע זכאי לפיצויים מהנתבע, בגין נזקי הגוף שנגרמו לו בקטטה, מכוח פקודת הנזיקין או מכוח חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

זה המקום לציין כי כנגד הנתבע הוגש כתב אישום פלילי והאחרון הורשע בעבירות של תקיפה הגורמת לחבלה ונהיגה רשלנית. בתיק הפלילי בבית משפט השלום, נרשם בפרק העובדות כי הנאשם נהג ברכבו בקלות ראש והתנגש בכוונה ברכב בו נהג המתלונן. לאחר מכן, נטען, הנאשם יצא מהמכונית, תקף את המתלונן, וגרם לו לנזקי גוף. הרשעתו של הנאשם במקרה דנן עמדה ככלי בידיו של התובע בתביעה הנזיקית. הלכה פסוקה היא כי הוראות פקודת הראיות קובעות במפורש שפסק דין פלילי מהווה ראיה לגבי כלל העובדות המפורטות בו - לרבות תקיפה. בעקבות הרשעתו של הנתבע בפסק הדין הפלילי, בית המשפט קבע כי לא יכולה להיות מחלוקת כעת בנוגע לחלקו בנזקיו של התובע.

"לא היה לנתבע די בהתנגשות רכבו ברכב התובע, האחרון אף יצא מהמכונית כאשר הוא חמוש במכוש קטן, והלם בתובע תוך שהוא גורם לו לנזקי גוף של ממש. בעקבות מעשיו הוא אף הורשע בהליך פלילי מקביל", נכתב בפסק הדין.


עוולת התקיפה בפקודת הנזיקין

סעיף 23 לפקודת הנזיקין עוסק בעוולת התקיפה. על פי סעיף זה, "תקיפה הינה שימוש בכוח מכל סוג שהוא, ובמתכוון, כנגד גופו של אדם על ידי הכאה, נגיעה, הזזה או בכל דרך אחרת, בין במישרין ובין בעקיפין, שלא בהסכמת האדם או בהסכמתו שהושגה בתרמית, וכן נסיון או איום, על ידי מעשה או על ידי תנועה, להשתמש בכוח כאמור נגד גופו של אדם כשהמנסה או המאיים גורם שהאדם יניח, מטעמים סבירים, שאכן יש לו אותה שעה הכוונה והיכולת לבצע את זממו".

הפיצויים

בית המשפט בחן את התיעוד הרפואי אשר הוצג לפניו על ידי התובע וציין כי האחרון פנה לבית החולים מיד לאחר המקרה. התובע התאשפז בבית החולים ונרשם כי הוא "סבל מחבלה במצח ובידיים". כמו כן, צוין עוד כי התובע סבל מפגיעה אורטופדית ביד. על פי המסמכים הרפואיים, הרופאים המליצו לתובע לשהות במנוחה עם יד מורמת, וניתן לו אישור למנוחה בת שלושה שבועות. יודגש כי מהתיעוד הרפואי עלה שהתובע טען כי החבלה בידיים נגרמה בשל תקיפת התובע ולא בגין תאונת הדרכים. לסיכום, בית המשפט קבע כי התובע זכאי לפיצויים בגין ראשי נזק של כאב וסבל, עוגמת נפש, הוצאות רפואיות, הפסד כושר השתכרות וכו' בסך של עשרות אלפי שקלים.

הסתבכת בפלילים?
זומנת לחקירה במשטרה?
זומנת למתן עדות?
קבלת כתב אישום?
מחפש עורך דין פלילי?
מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!
שם מלא
איזור מגורים
דוא"ל
טלפון
סיבת פנייה

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

על איחוד תיקים והבקשהתאונת דרכים בהקשר הפלילי
להלן חלק מהישגיה של עמותת ידיד:תאונת עבודה: חוות דעת מומחה רפואי
רשלנות רפואית - מהי חובת הזהירות?זכויות עובדים – דיני עבודה ומשפט – דמי מחלה.

לעו"ד פלילי חייג/י 053-9428444
Powerd by traffico LTD