עו"ד פלילי לשירותך חייג/י 053-9428444

אנחנו זמינים גם עכשיו!

רצח רוז פיזם - מאסר עולם למארי פיזם ולרוני רון

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר עונשי מאסר עולם על רוני רון ומארי פיזם. מדובר בסוף לפרשת רצח הקטינה רוז פיזם, בתה של מארי ונכדתו של רון. רון הורשע בבית המשפט ברצח ופיזם הורשעה בשידול לרצח. זמן קצר עובר למתן גזר הדין דחה בית המשפט את בקשתו של רון לדחות את סיום המשפט וזאת משום שהוא מומחה בקרב מגע וקונג פו ועל כן המכה "החלשה" אשר הנחית על רוז הקטנה הביאה למותה. טענתו של רון, לכך שמכה חלשה הפכה בדיעבד לקטלנית נדחתה על ידי השופטים.

עורכי דינו של רון טענו כי בכוונתם להגיש ערעור על הכרעת הדין לפתחו של בית המשפט העליון. לטענתם, מדובר אפוא בטענה משמעותית, וזאת משום שהשופטים קבעו כי ייתכן והמנוחה נפטרה בשל המכה שהונחתה עליה על ידי מרשם. "איננו מקלים ראש במקרה", אמרו באי כוחו של רון, "אך בהנחה כי הקטינה נפטרה בעקבות המכה המדוברת, לא מדובר ברצח ואין להטיל במקרה זה מאסר עולם".

מומחים בתחום המשפט הפלילי מעריכים כי טענותיהם של עורכי הדין של הנאשם נועדו להכשיר את הקרקע לקראת הגשת הערעור בבית המשפט העליון. הסנגורים טוענים כי מרשם לא התכוון בשום מועד להמית את הקטינה. בפרקליטות טענו כי דין הטענה להידחות וזאת משום שכתב האישום לא נטען כיצד נרצחה רוז. גם סנגוריתה של פיזם אמרה כי בכוונת מרשה לפנות לבית המשפט העליון. לטענת עורכת הדין, לא הוכח כי מרשתה שידלה את רון לרצוח את בתה ומדובר באישה מוכה אשר קולה לא נשמע בבית המשפט. ב"כ של פיזם טענה כי למרות שמרשתה לא הייתה "אם טובה", המרחק בין כך לבין שידול לרצח הינו רב.

בית המשפט לא קיבל טענה זו וקבע כי פיזם הייתה יכולה לצפות שרון ינסה לרצוח את הקטינה. למעשה, בית המשפט לא הכיר באחריותה המופחתת לכאורה של פיזם לפרשת הרצח ועל כן הוטל גם עליה העונש החמור ביותר – מאסר עולם. השופט אברהם טל קבע כי יש להרשיע את הנאשמת בשידול לרצח, בין השאר בעקבות שורה של עדויות ובהן התבטויות מצדה בדבר סילוק הקטינה מהבית והעובדה כי נוכחותה של הילדה "אינה מטיבה עימה". הנאשמת הייתה מודעת להשפעה אשר יש לה על הנאשם, כתב השופט טל, והתוצאה הקטלנית של המתת הקטינה הייתה יכולה בהחלט להיות צפויה על ידה.
 

הסתבכת בפלילים?
זומנת לחקירה במשטרה?
זומנת למתן עדות?
קבלת כתב אישום?
מחפש עורך דין פלילי?
מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!
שם מלא
איזור מגורים
דוא"ל
טלפון
סיבת פנייה

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

עונש על עבירת מעשה מגונההימנעות מהרשעת קטין למרות הודאה בביצוע עבירות תעבורה חמורות
האם שיתוף פעולה עם שירות המבחן יכול להשפיע על גזר הדין?האם חלוף זמן הוא שיקול במתן גזר דין בגין עבירות מין?
שימוש במידע פנים על ידי איש פנים - גזר דיןגזר דין חמור לפדופיל - 45 שנות מאסר בפועל
גזר דין בגין עבירות נשק - האם תוחמר הענישה?סטייה מהסדר טיעון מקל שהושג עם גנב רכב מהשטחים
עבירות בין על ידי קטין ומאסר בפועלהקטינים אשר הרגו את לאנס וולף הורשעו בגרימת מוות ברשלנות
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...

לעו"ד פלילי חייג/י 053-9428444
Powerd by traffico LTD