עו"ד פלילי לשירותך חייג/י 053-9428444

אנחנו זמינים גם עכשיו!

עבירת זיוף במשפט הפלילי

אחת מן העבירות החמורות ביותר בספר החוקים הינה עבירת זיוף. עבירה זו אינה עוסקת רק בזיוף מסמכים רשמיים והיא יכולה להיות גם זיוף שטרות, זיוף מטבעות וכדומה. כמו כן, עידן המחשבים פתח עבור המזייפים צוהר נוסף לפעולותיהם העברייניות. במקרים רבים משתמשים עבריינים במחשבים ככלי לזיוף מסמכים רשמיים כגון דרכונים, אישורים רפואיים, צוואות וכדומה. שימו לב, לא די בשימוש במסמך מזויף על מנת להיות מואשם בעבירת זיוף. הלכה פסוקה היא שדי בכוונה לזיוף ועריכת מסמך מזויף כדי להקים עילה להגשת כתב אישום פלילי.

מהו זיוף מסמכים?

זיוף מסמכים עוסק בשלוש טכניקות שונות של זיוף. זיוף זה יכול לכלול זיוף של מסמך אשר לא היה קיים, זיוף מסמך קיים תוך שינוי פרטיו (כגון סכומים כספיים או תאריך) או זיוף חתימה על מסמך ללא רשות (לדוגמא, חתימה על מסמך רפואי ללא הכשרה מתאימה). אדם אשר יורשע בזיוף מסמך באחד מן הטכניקות אשר הוזכרו לעיל מסתכן בעונש של עד שנת מאסר בפועל. כמו כן, במידה ומסמך זויף במטרה לקבל דבר במרמה, עלול גזר הדין להיות חמור יותר ולעמוד על שלוש שנים.

שימוש במסמך מזויף, אימתי?

אדם אשר משתמש במסמך אשר הוא יודע כי הוא מזויף מסתכן בעבירה נוספת שהינה "שימוש במסמך מזויף". שימוש על פי הגדרת החוק יכול להיות הנפקה, הגשה, קריאה ואף ניסיון שימוש שלא יצא מהמחשבה אל הפועל. העונש הצפוי על עבירה זו יכול להגיע עד שנה מאסר בפועל בנסיבות רגילות ושלוש שנים בנסיבות במידה ומדובר בשימוש למטרת השגת דבר.

כמו כן, שימוש במסמך מזויף בנסיבות חמורות יכול לגרור עונש מאסר של חמש שנות מאסר בפועל.

מהו העונש הצפוי?

בדומה לתחומים רבים במשפט הפלילי, גם העונש בגין עבירות זיוף תלוי במגוון רחב של גורמים. ראשית, בית המשפט בוחן את העבירה לגופה ובודק האם הנאשם ידע כי מדובר בזיוף ומה היה היקף מעורבותו בעניין. לדוגמא, בית המשפט ישפוט לקולא אדם אשר היה בטוח כי השתמש במסמך שאיננו מזויף ולחומרה אדם אשר זייף כרטיסי אשראי באינטרנט לצורך ביצוע רכישה במרמה.

כמו כן, בית המשפט בוחן את היקף העבירה ומבחין בין זיוף תעודת זהות על ידי קטין בכדי להיכנס למועדון לבין עורך דין אשר זייף מסמכים משפטיים. לבסוף, בית המשפט מכריע בעניינו של נאשם תוך העמדת האינטרס האישי שלו (עבר פלילי, גיל, השכלה) אל מול האינטרס הציבורי של הרתעה ממעשים פליליים. שימו לב, עורכי דין מנוסים יכולים לבחון את סיכויי ההצלחה העתידיים בתיק והוביל לעסקאות טיעון המטיבות עם הנאשם עוד בטרם הוכרע דינו.

מה עושים לאחר שהוגש כתב אישום בגין זיוף?

שימו לב, בתי המשפט נוטים לבחון כל מקרה לגופו ובאופן אמביוולנטי. אי לכך, במידה והוגש נגדכם כתב אישום באשמה של זיוף, פנו מהר לעורך דין וקבלו ייעוץ משפטי. פעמים רבות קיימת חשיבות לנסיבות העבירה ולעבר הפלילי של הנאשם. כמו כן, עורכי דין רבים מסוגלים לשכנע את בית המשפט כי הנאשם כלל לא ידע שמדובר בעבירת זיוף. עניין זה יכול להיות משמעותי ביותר שכן יסודה של העבירה הפלילית עומד גם על כוונה לביצוע.
 

הסתבכת בפלילים?
זומנת לחקירה במשטרה?
זומנת למתן עדות?
קבלת כתב אישום?
מחפש עורך דין פלילי?
מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!
שם מלא
איזור מגורים
דוא"ל
טלפון
סיבת פנייה

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

מדיניות אי הפללה בשימוש סמים, תפסו אותך? יש לך סיכויים לצאת מזה!עבירות מין: מה העונש?
אונס: מהי עבירת אונס ומה העונש הצפוי?מעשה סדום, מה העונש הצפוי?
חשוד בהטרדה מינית? אנחנו יכולים לעזור לך!העלמות מיסים, מה העונש הצפוי?
איש ציבור הורשע בעבירה של הסתה לאלימות, מהו עונשו? התחזות, מה העונש בחוק על התחזות?
הדחה בחקירה, מהי?שיבוש הליכי משפט כעבירה פלילית
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...

לעו"ד פלילי חייג/י 053-9428444
Powerd by traffico LTD