עו"ד פלילי לשירותך חייג/י 053-9428444

אנחנו זמינים גם עכשיו!

מהי עבירת סרסרות למעשי זנות?

חוק העונשין מייחד סימן לעבירות זנות ותועבה. עבירות אלו נתפסות כחמורות במיוחד ומערכת המשפט והחוק פועלת תדיר למיגורן. עם זאת, בניגוד לדעה הרווחת, אישה אשר עוסקת בזנות אינה עוברת עבירה פלילית. שכן, אין בחוק איסור על עיסוק בזנות כשלעצמו. למעשה, חוק העונשין מגדיר מעשה זנות כמעשה של שימוש בגוף האישה בתשלום לשם סיפוק היצר המיני, בכל דרך שהיא ובלבד שנעשה מגע עם גוף האישה. קרי, מעשה מיני אשר ניתן תמורת כסף. כאמור, העיסוק בזנות לא מהווה עבירה פלילית כשלעצמו, אולם, מעשים המובילים אישה לעסוק בזנות נתפסים בחומרה רבה והינם אסורים בחוק.

עבירת הסרסרות, העבירה הראשונה בסימן עבירות הזנות, מוגדרת בסעיף 199 לחוק. על פי הסעיף, סרסור הוא מי שמחייתו מתבססת על רווחי הזונה. בחוק אין הבחנה בין מצב בו המחייה כולה מתבססת על רווחים אלו או מקצתה, ובין אם מדובר במצב זמני או קבוע. קרי, די בכך שרווחי הזונה מהווים חלק ממקור הפרנסה לתקופה זמנית על מנת להרשיע בגין עבירה זו. לחלופין, סרסור הוא אדם אשר מקבל ביודעין מה שניתן בעד מעשי זנות של אדם, או חלק ממה שניתן עבורם. אין נפקא מינה אם הדבר שניתן היה כסף, שווה כסף, טובת הנאה או כל שירות אחר וכן אם הדבר התקבל מידי אדם העוסק בזנות או כל אדם אחר, או, אם קיבל אתנן בעד מעשה הזנות או חליפיו של אתנן. העונש לצד עבירה זו הוא עד חמש שנות מאסר בפועל. כאשר העבירה נעברה בבן זוג, ילד, ילד חורג, או תוך ניצול יחסי מרות, תלות, חינוך והשגחה, העונש הוא עד שבע שנות מאסר בפועל.

בסעיף 200 לחוק העונשין מוגדרת חזקת הסרסרות. קרי, גבר הגר עם זונה או שהוא רגיל להתלוות אליה באופן קבוע, או משתמש בפיקוחו והשפעתו עליה באופן שיש בו כדי לסייע בידה או להכריחה לזנות, חזקה עליו שהוא חי על רווחיה. משמעות חזקה זו היא היפוכו של נטל ההוכחה. כלומר, די בכך שהנאשם מתגורר עם זונה, גם אם מדובר בתקופה זמנית, על מנת שיחיה על רווחיה והתביעה לא תידרש להוכיח את קיום רכיבי העבירה כפי שנקבעו בסעיף 199. במידה והנאשם כופר באשמות, עליו להוכיח היפוכו של דבר. החזקה חוקקה בשל הקושי להוכיח כי האדם חי על רווחי הזונה.

דוגמאות מהפסיקה:

בע"פ 1321/81 יהודה רותם נגד מדינת ישראל, הורשע גבר בעבירה של סרסרות למעשה זנות בהתבסס על החזקה שקבועה בסעיף 200 לחוק. האדם התגורר עם פרוצה, אשר בעדותה סיפרה כי היא נהגה לתת לו דמי כיס להוצאות ובילויים. בנוסף, האדם לא עבד באותה תקופה. בית המשפט פסק כי די בשני נתונים אלו על מנת להוכיח את יסודות העבירה לפי סעיף 199. יתרה מזאת, לאור קיומה של החזקה בסעיף 200, הוכחה זו הייתה מעבר לנדרש.

בע"פ 3520/91 הלנה תורג'מן נ' מדינת ישראל, הורשעה אישה בסרסרות למעשי זנות והושת עליה עונש מאסר בפועל לתקופה של 6 חודשים. האישה ניהלה והחזיקה דירה בעיר תל אביב בה הועסקו עובדות, שהעניקו שירותי מין לגברים תמורת תשלום. מתוך הסכום שקיבלו העובדות, הופרש אחוז מסוים למורשעת. העסק נוהל כ"מכון עיסוי" ובהתאם לכך הופיעו מודעות בעיתונים בהן הוזמנו גברים לבוא למקום ולקבל שירותי עיסוי. האישה טענה כי היא לא הייתה מודעת לכך שבחדרים השונים התנהלו מעשי זנות. לדידה, היא האמינה כי הלקוחות קיבלו שירותי עיסוי ותו לאו. הן בית המשפט המחוזי והן בית המשפט העליון דחו טענה זו ונקבע כי האישה הייתה מודעת להתרחשות בחדרים. בנוסף, האישה הורשעה אף בעבירה של החזקת מקום לשם עיסוק בזנות לפי סעיף 204 לחוק העונשין.
 

הסתבכת בפלילים?
זומנת לחקירה במשטרה?
זומנת למתן עדות?
קבלת כתב אישום?
מחפש עורך דין פלילי?
מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!
שם מלא
איזור מגורים
דוא"ל
טלפון
סיבת פנייה

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

מדיניות אי הפללה בשימוש סמים, תפסו אותך? יש לך סיכויים לצאת מזה!עבירות מין: מה העונש?
אונס: מהי עבירת אונס ומה העונש הצפוי?מעשה סדום, מה העונש הצפוי?
חשוד בהטרדה מינית? אנחנו יכולים לעזור לך!העלמות מיסים, מה העונש הצפוי?
איש ציבור הורשע בעבירה של הסתה לאלימות, מהו עונשו? התחזות, מה העונש בחוק על התחזות?
הדחה בחקירה, מהי?שיבוש הליכי משפט כעבירה פלילית
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...

לעו"ד פלילי חייג/י 053-9428444
Powerd by traffico LTD