עו"ד פלילי לשירותך חייג/י 053-9428444

אנחנו זמינים גם עכשיו!

ביטול כתב אישום במסגרת הסכמה בין הצדדים

הוגש נגדכם כתב אישום? שימו לב, ייצוג משפטי על ידי עורך דין המתמחה בתחום המשפט הפלילי יכול להביא לביטול כתב אישום גם לאחר שזה הוגש כנגד נאשם. ישנם מספר תרחישים אשר יכולים להביא לביטול כתב אישום פלילי.

ראשית, לעיתים יכול הסנגור לשכנע את המאשימה (המדינה) כי עליה לחזור בה מהגשת כתב האישום. הסנגור יכול לעשות זאת כאשר הוא מצליח לגרום לפרקליטות להבין שאין בידיה ראיות מספיקות לצורך העמידה בנטל ההוכחה הדרוש במשפט הפלילי (מעל לכל ספק). כמו כן, שימו לב, הודאה במעשים מסוימים עלולה לעמוד לרועץ לנאשם ומגבילה באופן רב את יכולתה של המדינה לחזור בה מכתב האישום. עם זאת, במקרים רבים יכול הסנגור לטעון בפני התביעה כי הודאתו של הנאשם אינה מציבה בסיס ראייתי להרשעתו.

חזרה מכתב אישום במקרים בהם הנאשם הודה בחלק מן המעשים צריכה להיות מאושרת על ידי בית המשפט. אי לכך, במידה ונפתחו כנגדכם הליכים פליליים, מהרו לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין פלילי. כאן המקום לציין כי התביעה לא תחזור בה מכתב האישום בנקל. פעמים רבות אוספות המשטרה והפרקליטות ראיות רבות בטרם הן פונות להגשת כתב אישום. הדיונים לביטול כתב האישום לאחר הגשתו נעשים בין הסנגור לבין התביעה במסגרת התכתבויות או מעין שימוע במעמד הצדדים.

טענה נוספת אשר יכול הסנגור לעלות הינה כי הנאשם לא זכה לשימוע כדין, הן משום שלא היה הוא ער לזכות זו, הן משום שלא היו בידיו האמצעים הכלכליים והנפשיים להתמודד עם שימוע זה והן ממגוון סיבות נוספות. יש לציין כי זכות השימוע הינה זכות המגיעה לנאשם במסגרת סדר הדין הפלילי והיא מעוגנת בחוק לגבי עבירות חמורות כגון פשע. עם זאת, אין זה אומר כי נאשמים אשר הוגש כנגדם כתב אישום במסגרת עבירות בעלות חומרה פחותה אינם זכאים שדבריהם ישמעו בטרם יוגש נגדם כתב אישום. פעמים רבות יכול עורך הדין הפלילי להביא לעריכת שימוע בדיעבד לנאשם, תוך העמדת ספק לגבי הראיות כנגדו או תקיפת העניין הציבורי בכתב האישום. לא אחת מסתיימים שימועים אלו במחיקת כתב האישום.

פעמים רבות ניתן להביא לביטולו של כתב האישום תוך טענה כי זמן רב עבר ממועד ביצוע החקירה ועד למועד הגשת כתב האישום בפועל. בעקבות העומס הרב אשר מוטל על החוקרים והפרקליטות, עיכוב בין הגשת כתב האישום ובין מועד סיום החקירה הינו דבר נפוץ במיוחד. לעיתים, עוברות שנים לא מעטות מיום סיום החקירה ועד ליום הגשת כתב האישום. אי לכך, הסנגור רשאי לטעון כי בעקבות השתנות הנסיבות במהלך השנים, יש לבחון מחדש את האינטרס הציבורי שבהגשת כתב האישום המדובר.

לסיכום, במידה והוגש כנגדכם כתב אישום, לא מדובר בעובדה מוגמרת. התייעצות עם עורך דין המתמחה בתחום המשפט הפלילי יכולה להביא לביטול כתב האישום, ואי עמידה בבית המשפט.
 

הסתבכת בפלילים?
זומנת לחקירה במשטרה?
זומנת למתן עדות?
קבלת כתב אישום?
מחפש עורך דין פלילי?
מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!
שם מלא
איזור מגורים
דוא"ל
טלפון
סיבת פנייה

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

מאמר אורח: השעיות, הרשעות ושאר רעות חולות של עורכי דיןמהו תסקיר שירות המבחן ומהי משמעותו?
האם ניתן להסגיר אדם לישראל בגין עבירות מיסים?גרימת חבלה חמורה - מהן דרגות העבירה?
הארכת מעצר לשם השלמת הליכי חקירהמפקח במוסד דתי זוכה מעבירות של ביצוע מעשים מגונים בקטינים
ביטול כתב אישום במסגרת הסכמה בין הצדדיםרישום פלילי בעבודה
חקירת קטין בהליך פלילימריחואנה רפואית - מהי וכיצד מקבלים מרשם?
מאמרים נוספים בקטגוריה זו...

לעו"ד פלילי חייג/י 053-9428444
Powerd by traffico LTD